KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14301021
nr 1430 1021
Tom Mostyn
(1864-1930), England
Oljemålning, Gatuscen. Signerad. Olja på duk, 45x55, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Thomas Edwin Mostyn, bildkonstnär född 1864, död 1930.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:28:07
8/11 18:13:55